Newsletter

chcesz otrzymywać wiadomości o nowościach? zostaw nam swój email! 

Gospodarka

Atutem Rydzyny jest położenie w zachodniej części Polski, blisko granicy z Niemcami, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem, przy drodze krajowej nr 5 (do każdego z miast dzieli nas godzina drogi) oraz w bliskim sąsiedztwie miasta Leszna. Przez gminę przebiega magistralna linia kolejowa relacji Poznań-Wrocław. Położenie miasta sprzyja rozwojowi gospodarczo – społecznemu oraz nowym inwestycjom. W niedalekiej przyszłości przez teren gminy przebiegać będzie droga ekspresowa S5, łącząca Poznań i Wrocław. Połączenie z węzłami komunikacyjnymi tych miast sprawi, że warunki inwestowania i gospodarowania będą jeszcze korzystniejsze.

Rydzyna jest gminą o charakterze rolniczym, jednak z coraz bardziej dynamicznie rozwijającym się przemysłem. Na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad tysiąc podmiotów gospodarczych. W rozwijającej się strefie przemysłowej wybudowały swoje siedziby, zainwestowały i nadal inwestują nowoczesne przedsiębiorstwa: Winkhaus Polska, ViaCon Polska, Inoforges Polska Sp. z o.o., JAMALEX Sp.  z o.o. oraz SDF sp. z o.o. Z myślą o dalszych inwestycjach poszerzono obszar strefy i przeznaczono pod inwestycje nowe tereny. Inwestorom oferowane są tereny do wykorzystania na cele produkcyjne, handlowe i usługowe. W planach rozwoju Rydzyny zakłada się dalszy rozwój infrastruktury drogowej, technicznej, edukacyjnej, turystycznej, społecznej oraz przedsiębiorczości. 

Znaczącą rolę w usługach dla rolnictwa odgrywa firma Agromix Rojęczyn, natomiast w produkcji przetworów mięsnych firma Agro-Rydzyna. Rydzyński Zamek z uznanym hotelem oraz centrum konferencyjnym jest licznie odwiedzany przez turystów krajowych i zagranicznych. Walory krajobrazowe i architektoniczne oraz liczne zabytki sprzyjają rozwojowi turystyki. W najbliższym czasie duże znaczenie dla rozwoju turystyki będzie miał nowowybudowany Zbiornik Wodny Rydzyna.

Życzenia Świąteczne